• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільна бібліотека

Участь бібліотекаря у тижні педагогічної майстерності.

/Files/images/IMG_8938.JPG

До Міжнародного дня рідної мови у шкільній бібліотеці 21 лютого проведено лінгвістичний калейдоскоп: «Рідна наша мово – добре світле слово…» для учнів 6-7 класів.

Мета заходу: інформувати учнів з історії походження Міжнародного дня рідної мови, поглибити знання про мову, збагатити словниковий запас учнів, розвивати почуття національної гордості за мову, виховувати любов до мовознавства, народознавства, традицій українського народу.

/Files/images/IMG_8934.JPG

У вступному слові бібліотекар звернула увагу учнів на те, що мова – це наша неоціненна і найдорожча спадщина, з нею ми не розлучаємося протягом усього життя. У ході свята рідної мови учні 6 класу розповідали казки про мову, легенди, перекази, грали рідній мої на сопілочці, читали вірші, декламували гуморески Павла Глазового.

Учні 7 класу співали українські народні пісні, разом переглянули відеоролики про рідну мову «Наша мово – калинова», «Мова – душа кожної нації».

Усі учасники заходу взяли участь у мовній ігротеці, де проявили свої знання з лінгвістики, дали вичерпні відповіді на жартівливі запитання з мови, пояснювали значення фразеологізмів, відгадували мовні згадки, продовжували прислів’я, усно виправляли помилки у реченнях, додавали рими.

Учні переконалися, що українською мовою – чудо, багато, вона, мов кринична вода, яку черпаєш, їй немає ні кінців, не краю.

Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою

«Щстя почитати вміти,

Слів барвистих самоцвіти,

Мовою батьків родини всієї України., на якій представлено книги з історії мови, матеріли про те, як користатися скарбами рідного слова, як цінувати слово в своєму душевному житті, вислови видатних людей про мову.

В рамках декади, присвяченої В. О. Сухомлинському, в шкільній бібліотеці проведено тематичний діалог «Літературна галявина Василя Сухомлинського» для учнів 2-4 класів.

Мета заходу: знайомство учнів молодшого шкільного віку з творами для дітей В. О. Сухомлинського. У заході брали участь учні різних вікових груп: учні 4 класу читали маловідомі оповідання Сухомлинського, учні 3 класу були учасниками вікторини по творам видатного педагога, учні 2 класу малювали ілюстрації до казок та оповідань, які було озвучено.

Для всіх учасників було завдання відгадати назви творів за опорними словами, за допомогою міміки та жестів демонстрували одного з героїв улюблених оповідань. Успішно виконали читачі домашнє завдання – інсценізація казки.

Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Життєдайна криниця мудрості великого педагога», де розміщено книги про Сухомлинського та його життєвий шлях, колаж із його біографії.

По закінченню заходу тематичний діалог продовжили на галявині, де всі учасники слухали вірші Сухомлинського та провели флешмоб малюнків до прочитаних творів великого педагога.

До Дня українського козацтва у шкільній бібліотеці проведено ігрову програму «Козацька держава – наша гордість і слава» для учнів 6-7 класів.

Мета заходу: розширити знання учнів про життя Запорізького козацтва; в ігровій формі поглибити вивчення історичного минулого Запорізької Січі, формувати у дітей повагу до історичних традицій українського народу; виховувати на прикладах життя українського козацтва любові до рідної землі, України.

Учні брали участь у вікторині на тему «Козацька слава», демонстрували елементи українського танцю «Гопак», називали прісноводних риб, із яких козаки любили варити юшку, співали козацькі пісні, складали прислів’я про козацтво, змагалися в конкурсі «Хліб та вода – козацька їда», хто швидше з’їсть хліб із сіллю, читали вірші та думи про кошових отаманів, розповідали про козаків характерників та школу козаків-чаклунів. Добре виконали домашнє завдання – зачитали повідомлення про видатних гетьманів України.

Усі учасники переглянули відео презентацію «Козаки» та ознайомилися із книжковою виставкою: «Українське козацтво – дзеркало сьогодення, скарб для майбутніх поколінь» - де розміщено книги із серії «Моя Україна», періодичні видання із рубриками «Цікаво про Україну», «Лицарі волі».

До 150-річчя з дня народження Михайла Сергійовича Грушевського оформлено виставку «Михайло Грушевський – громадсько-політичний та науковий діяч на початку ХХ століття». За матеріалами виставки проведено інформаційну годину для вчителів школи: «Доки народ живе – живе і його мова».

До Дня Перемоги у шкільній бібліотеці проведено виховну годину «Пам’ять не знає сивини» для учнів 7-8 класів.

Оформлено книжкову виставку для учнів 1-11 класів «Шляхами Перемоги». Огляд книг для учнів 6 класу на тему «Стоїть обеліск і на нім імена, які вкарбувала навіки війна…»До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи проведено годину пам’яті «Чорнобиль – трагедія моєї України» для учнів 6-7 класів. Мета проведених заходів, поглибити, розширити знання читачів про природу, довести до усвідомлення дітей необхідності зберігати та примножувати природні багатства, раціонального їх використання. Виховувати бережливе ставлення до природи, бажання зберегти нашу планету Земля для нащадків. Формувати екологічну культуру, яка є однією з найбільш актуальних проблем сучасності.Участь шкільної бібліотеки у місячнику екології «Збережемо красу рідної природи»

З метою популяризації літератури еколого-натуралістичного напряму для дітей та юнацтва проведено у бібліотеці ряд заходів для учнів різної вікової категорії. Оформлено книжкову виставку: «Знай! Люби! Бережи!»

Представлено викладку літератури на природничу тематику: «Світ навколо нас», персінформафіша для старшокласників «Чорнобиль 30 років потому».

Для учнів 4-5 класів відбулася презентація журналу «Паросток №1» 2016 рік. Проведено пізнавальний альманах для учнів 7-8 класів «Екологічні перлини рідної України».

Для учнів 3-4 класів проведено гру –подорож: «Ми – частина природи».

Книжка – цілющої води живий струмок

З 14 по 18 березня 2016 року у шкільній бібліотеці проведено тиждень книги та дитячого читання «Книжка – цілющої води живий струмок». Для учнів 1-11 класів оформлено вітраж «Книжка – наш найкращий друг» та літературна вікторина: «Нам без книг ніяк не можна». В рамках Тижня було проведено акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Для учнів 8-11 класів проведено зустріч з письменником-земляком Віктором Левою: «Усе життя моє – поезія». Віктор Лева представник письменників нового покоління. Він не забуває про своїх читачів, шанувальників його творчості і залюбки пише та зустрічається з ними. Ось і цього разу Віктор Вікторович зустрівся із старшокласниками школи, розповів про себе, читав вірші зі своєї нещодавно виданої збірки, які присвячені Небесній Сотні, Україні, історичним подіям нашого народу, матері, бабусі, краю, у якому народився і виріс, вірші, у яких автор щомиті бачить лише прекрасне, близьке, рідне і знайоме.. Учні ставили запитання, на які гість давав вичерпні відповіді і після зустрічі стало зрозуміло, що це людина з великим серцем, чистою душею і безсмертним бажанням зробити навколишній світ добрішими, людянішим. Учасники переконалися, що вірші по доброму доторкнуться до кожного серця, хто їх почув.

/Files/images/IMG_5751.JPG

Директор школи Новак Н. П. подякувала гостю за участь у зустрічі і побажала натхнення, творчих здобутків і всього найкращого на літературній ниві, а вокальна група «Веселі дзвіночки» учнів 6 класу та учениця 2 класу Вареха Вікторія подарували на згадку про зустріч пісні про добро.

/Files/images/IMG_5757.JPG

Для учнів 1-6 класів проведено ігрову програму «Моя родина і я - читацька сім’я». Цілі заходу: розвивати інтерес у дітей до читання, досягти, щоб процес читання був цікавим і пізнавальним, розвиток творчого потенціалу учнів і батьків, пропаганда сімейних цінностей, формування дружніх взаємин між членами родини, вміти працювати самостійно з книгою, відродження традицій сімейного читання та читання уголос. У грі-конкурсі взяли участь 7 родин.

Родина Прижигалінських 2 клас

Родина Кіріченків – 1 клас

Родина Кузьменків – 2 клас

Родина Татарчуків – 3 клас

Родина Тараненків – 4 клас

Родина Ютишів – 5 клас

Родина Ловінюкових – 6 клас

Не секрет, що родини, в яких люблять читати – міцні, щасливі, тому що гарна книжка і навчає, і виховує, і збирає рідних разом. Для учасників конкурсу було дев’ять завдань, з якими вони успішно справилися. Родини, які взяли активну участь у заході, було відзначено в номінаціях:

Найдопитливіша родина

Найбільш креативна родина

Найерудованіша родина

Найвинахідливіша родина

Найкмітливіша родина

Найактивніша родина

Найбільш читаюча родина

Головне завдання та відмінність сімейного читання полягає в тому, що дорослі займаються духовним розвитком дитини та формуванням культури спілкування.

/Files/images/IMG_20160317_134611(1).jpg

Тиждень дитячого читання завершився конкурсом «Книгоманія», який проходив у районній дитячій бібліотеці. У конкурсі брали участь учні школи Ловінюкова Юлія – 6 клас та Савчук Володимир – 7- Б клас. Учасники конкурсу представляли прочитані книги, рекламували їх та взяли участь у літературній вікторині. За результатами конкурсу Ловінюкова Юлія посіла ІІІ місце і нагороджена грамотою. Савчук Володимир став лауреатом цього конкурсу. Всіх учасників Тижня дитячого читання відзначено на загальношкільній лінійці.

/Files/images/Фото1655.jpg

/Files/images/Фото1659.jpg

145 річчя від Дня народження Лесі Українки відзначили у шкільній бібліотеці учні 8-го класу. Для учасників проведено 25 лютого позакласний захід: «Вчитаймося в Лесине слово іскристе…» учні поповнили свої знання про життя і творчість Лесі Українки, вчилися відч/Files/images/IMG_5574.JPGувати емоційний зміст поезії, захоплюватися творами великої української поетеси. Читачі ознайомилися з маловідомими сторінками творчості Л. Українки та її родини. Для учнів 4 класу проведено літературну вітальню «Лесина казка і слово єдине…». Мета заходу: виховувати інтерес до літературного слова, вивчати біографію Л. Українки, її твори для учнів молодшого шкільного віку. Учасники читали казку «Лелія» в дійових особах, декламували вірші, збагачували словниковий запас, розвивали усне мовлення.

/Files/images/IMG_5576.JPG
До Дня рідної мови у шкільній бібліотеці 22 лютого 2016 року проведено екскурсію –гру для учнів 7-х класів: «Мова – мудрості людської глибина». Цілі заходу: розкрити багатство однієї із найпоширенішої мови світу, усвідомити значення рідної мови. Виховувати у дітей любов до української мови, мови, якою потрібно гордитися, шанувати і примножувати.

/Files/images/IMG_5519.JPG

Ведучі познайомили присутніх з легендами, віршами про мову та провели екскурсію в історичне минуле мови наших пращурів.

З учасниками було проведено мовознавчу гру та переглянуто відео «Рідна мова – духовний скарб нації». З учнями 2-го класу проведено годину українознавства «Зірка наша світанкова,

Рідна українська мова».

/Files/images/IMG_5521.JPGМета виховної години: формувати кращі якості національного характеру, прагнути до вдосконалення національної культури, культури мови. Учні слухали казки про мову, читали вірші українських поетів, знайомилися із висловлюваннями про мову України. Учні школи ознайомилися із книжковою виставкою «Лети, наша мово прекрасна, над світом…»

Участь бібліотеки у Тижні, присвоєному здоровому способу життя
Шкільна бібліотека запросила до участі учнів 6-7 класів у виховній годині «СНІД – знак біди».
Мета заходу – виховати в учнів упевненість в собі, коли в багатьох випадках потрібно рішуче і назавжди сказати «Ні!», вміти поважати себе й інших, бути правильним у своїх вчинках, усвідомлювати що наше майбутнє – за здоровим способом життя. Донести правильну інформацію до учня про дотримання навиків з проблем збереження і зміцнення здоров’я – найбільшого багатства людини, формувати звички займатися спортом, як навчитися змалку зберігати здоров’я.
Учні переглянули відео презентацію «Захисти себе від ВІЛ» та ознайомилися з інформаційною викладкою «Здорові діти – здорова нація».
Для учнів молодшого шкільного віку 2-3 класів проведено годину спілкування «Здоровенькі були».

У шкільній бібліотеці 22 січня 2016 року проведено виховну годину для учнів 10-11 класів на тему: «Соборність – моральна чистота душі народу і людини» - мета якої з’ясувати, що являє собою соборність, витоки формування української соборності, розвивати в учнів розуміння «соборність душі людини», виховувати почуття патріотизму, знати і цінувати історичні події, які відбувалися на Україні ще з ХУІІ століття та причетності до всіх подій, які відбуваються сьогодні в Україні.

Для учасників проведено вікторину «Славетні імена України», переглянуто слайдові презентацію «22 січня – День соборності України». Читачі ознайомилися з матеріалами пресінформафіші «Україна – соборна держава, сонценосна колиско моя».

До Всеукраїнського Тижня права у шкільній бібліотеці з учнями 6-7 класів проведено правові сходинки «Основний закон країни – Конституція України».

Школярі ознайомилися із правами, що гарантуються Законом України, самостійно користувалися Конституцією України для школярів в малюнках, знаходили розділи, статті Закону які стосуються дітей. Проведений захід формує активну позицію дітей щодо реалізації своїх прав у житті, розвиває інтерес до правових знань. Читачі бібліотеки вчаться шанувати Закон України, користуватися своїми правами та виконувати обов’язки громадян України.

Учні школи ознайомилися з книжковою викладкою матеріалів «Світовий Кодекс прав дитини» та переглянули слайдові презентацію «Захист прав дитини».

/Files/photogallery/Фото1628.jpg

27 листопада 2015 року до Дня пам’яті жертв голодомору у шкільній бібліотеці для учнів 5-6 класів проведено виховну годину скорботи «Пам'ять відлунює знову роками…»

Мета виховної години: донести до нинішнього покоління історичну правду про голодомор в Країні 1932-1933 р.р., в доступній формі розповісти учням про страшну трагедію ХХ століття, коли людям довелося пройти через страх і жахіття голодомору. Учні дізналися, що у світі немає іншої такої країни, де голодомор забрав мільйони людей. За підрахунками помирало щодня 25 тисяч людей.

Читачі ознайомилися з уривками з повістей Аполінарія Міцкевича «Переданівок.1933» та Роберта Конквеста «Жнива скорботи». – розділ 15 «Діти» про голодуючих та безпритульних дітей. Переглянули відеофільм Олега Янчерка «Голод 33» по мотивам повісті Василя Барки «Жовтий князь». Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Незгасна свічка болю і скорботи»

/Files/photogallery/Фото1620.jpg

9 листопада – День української писемності.

Писемність обезсмертила думку людини. Винайшовши письмо, людина стала спілкуватися як із сучасниками, так і з далекими нащадками, зміцнив зв'язок часів і поколінь.

Для учнів 2 класу було проведено бібліотечно-бібліографічна година «Перші книги в Україні»

Для учнів 7 класу продемонстровано комп’ютерну презентацію «Історія книги», проведено конкурс ерудитів «Історичний лабіринт».

Учні 1 класу переглянули слайдові презентацію «Як до нас приходить книга».

Учні 6 класу переглянули мультимедійну презентацію «Диво на ім’я книга».

/Files/photogallery/Фото1613.jpg

9 листопада – день вшанування памяті преподобного Нестора, який у 17 років прийшов у Києво-Печерську Лавру послушником. Книжкова справа стала змістом його життя. Нестора Літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності. Про преподобного Нестора, Кирила та Мефодія, словянських просвітителей, про значення їх трудів, проведено для учнів школи ряд бібліотечно-бібліографічних уроків та комп’ютерних представлень.

Для учнів 1-11 класів у бібліотеці оформлено книжкову виставку «Мова барвиста, мова багата»

Участь у місячнику присвяченому В. О. Сухомлинському

В шкільній бібліотеці проведено гру-подорож: «Літературні стежинки Василя Сухомлинського». Мета заходу: знайомство учнів молодшого шкільного віку з маловідомими творами для дітей, виховання в учнів доброти, любові до природи, людей, Батьківщини, чуйності, щедрості, щирості, милосердя.

Присутні ознайомилися з дитячими роками В. Сухомлинського, з маловідомими творами для дітей, які написав письменник, учитель директор Павлиської школи… Учні відгадували за уривками казки, за допомогою міміки і жестів показували одного з героїв оповідань Василя Олександровича, малювали ілюстрації до прочитаних творів письменника, складали казки за опорними словами, створювали із пластиліну героїв казок, до прочитаних творів придумували заголовки.

Учні ознайомилися з книжковою виставкою «Учитель на всі часи» та відео презентацією «Павлиський добротворець»

/Files/photogallery/1411123241915.jpg

Без миру немає майбутнього, немає дитинства. За щастя дітей, за мирне небо над головою, за цвіт землі борються чесні люди планети.

Усім нам потрібен мир, щоб на нашій землі жили прекрасні діти, щоб до наших домівок кожного року поверталися лелеки, щоб завжди була радість, спокій і надія. Ми доторкнулися до теми Мир, щоб дітям на землі усміхалося сонечко і ніколи не було війни.

Так до Всесвітнього Дня Миру у шкільній бібліотеці було проведено виховний захід на тему «Ми України діти, ми миру хочемо всі.» учні 9 класу поповнили свої знання інформацією про відзначення Дня миру у багатьох країнах світу, про перший дзвін миру, де і коли його було встановлено, чому білий голуб вважається символом миру, як проводять цей день у різних куточках Європи. Дуже важливо для України у наш неспокійний час відзначати День миру і показати усьому світові, що Україна – миролюбна держава. Присутнім було продемонстровано слайдові презентацію «Цей чарівний світ – ми».

/Files/photogallery/clip_image001.jpg

Виховати громадянина-патріота України

Такою була мета цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

Сьогодні, як ніколи, потрібні нові шляхи виховання патріотизму як почуття і базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом є формування у школярів ціннісного і шанобливого ставлення до українського народу та його культури, утвердження гуманістичної моралі як основи громадянського суспільства.

Протягом жовтня у рамках місячника бібліотекар Яшина В. О. провела цілий ряд позакласних заходів для учнів різних вікових категорій. Найбільш яскравими серед них були конкурс малюнків «Україна – край мій рідний, щоб був славний і свобідний» (1-7 кл.), акція «Напиши листа воїнові АТО» (1-11 кл.), конкурс віршів «Хай у серці кожної дитини живе любов до України»( 5-9 кл.), конкурс буктрейлерів з патріотичної тематики.

Особливий виховний вплив мала зустріч старшокласників з учасниками АТО Бурагою Станіславом та Голобородьком Сергієм «Я гордий тим, що українець зроду».

Окрім цього, було оформлено книжкову виставку «Моя Україна мені наймиліша, найкраща країна».

Проведені заходи сприяли активізації діяльності закладу щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості школяра.

Ще було проведено в рамках місячника бібліотек:

- Для учнів молодшого шкільного віку організували показ відео мультфільмів про Україну на тему: «Чим може пишатися українець?»

- Для учнів 5-9 класів проведено конкурс вірша на патріотичну тематику «Хай у серці кожної дитини, живе любов до України»

- Для учнів 2-5 класів конкурс малюнку на тему «Україна – край мій рідний, Щоб був славний і свобідний»./Files/photogallery/IMG_20151020_140014.jpgC:\Users\Администратор\Desktop\Патріот\Фото зустріч АТО 2015\IMG_20151020_140215.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1195

Коментарi